Współczesny rynek pracy stawia coraz większe wymagania. Aby im sprostać, potrzeba niemałej i często specjalistycznej wiedzy, którą można nabyć drogą wieloletniej edukacji. Uczelnie oferują coraz nowsze i ciekawe kierunki, zapewniające rozwojowy i satysfakcjonujący etat. Jednym z nich jest zarządzanie międzykulturowe. Czy warto się go podjąć?
Kierunek ceniony przez pracodawców
Zarządzanie i kierowanie pracą to umiejętności bardzo pożądane na współczesnym rynku pracy. Pracodawcy wciąż poszukują specjalistów, którzy potrafią sprawnie funkcjonować na lokalnym i globalnym rynku, doskonale operując nie tylko językami, ale i umiejętnościami, które pozwolą realizować biznesowe założenia.
Kształcenie takich możliwości daje kierunek zarządzanie międzykulturowe Kraków. Praca w środowisku wielokulturowym oznacza szeroki wachlarz wyzwań, które można podjąć i osiągnąć sukces za pomocą praktycznej wiedzy przekazanej przez fachowców w swojej dziedzinie.
Program nauczania
W toku studiów znajdują się przedmioty, których opanowanie pozwoli na wyszlifowanie umiejętności zarządzania w zespole zróżnicowanym pod względem wieku i kultury. Obecnie w wielu firmach znajdują się pracownicy różnych narodowości, którzy mimo dzielących różnic potrafią sprawnie działać jako zespół.
Harmonogram zajęć obejmuje między innymi kulturowe strategie zarządzania, transfer technologii, wiedzy i innowacji czy psychologię międzykulturową. Studenci zgłębią również tajniki komunikacji międzykulturowej oraz formy działań marketingowych, które uwzględniają różnice kulturowe i światopoglądowe. Celem studiów jest – poza przekazaniem dogłębnej, kierunkowej wiedzy – pokazanie, jak różnice tkwiące w różnych kulturach mogą być źródłem nieskończonej kreatywności i efektywności pracy w grupie.
Co po studiach?
Absolwenci kierunku zarządzanie międzykulturowe mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach średniego i wyższego szczebla. Najczęściej osoby z takim wykształceniem pożądane są w międzynarodowych firmach i przedsiębiorstwach, zagranicznych korporacjach czy firmach konsultingowych o globalnym zasięgu.
Oferty pracy dla osób z kierunkowym wykształceniem znajdą się także w centrach outsourcingowych, jednostkach administracji publicznej czy organizacjach pozarządowych. Absolwent kierunku może z powodzeniem wykonywać obowiązki menadżera odpowiedzialnego za zarządzanie wielokulturowym zespołem, pracować jako specjalista w obszarze HR lub spełniać się jako doradca lub konsultant w międzynarodowej korporacji.
Biznes na skalę światową
Współczesne transakcje biznesowe coraz częściej odbywają się na globalnym poziomie. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i praktyce mogą sprawnie pokonać każdą przeszkodę i poprowadzić zespół pracowników w rozwojową stronę.
Studia zarządzanie międzykulturowe to praktyczny kierunek, który pozwoli na spełnianie zawodowych ambicji i nieustanny rozwój w wymagającym otoczeniu. Jeśli więc ktoś ma cechy przywódcze, ścisły i analityczny umysł, ten kierunek z pewnością spełni jego oczekiwania.