W jaki sposób zablokować numer telefonu?

Wiele osób jest przeczulonych na punkcie połączeń przychodzących od nieznanych numerów. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza gdy w dzisiejszych czasach ma się do czynienia z wieloma oszustwami. Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze, które bez oporów obdarzają wszystkich wokół zaufaniem. Jest to bardzo duży błąd, który może okazać się bardzo kosztowny. Na szczęście istnieje sposób, który charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności.

W jaki sposób zablokować numer telefonu?

Jak zablokować numer telefonu?

Wyłudzenia pieniędzy od ludzi stają się coraz bardziej powszechne, co jest poważnym problemem w społeczeństwie. Bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o oszustwach tak zwaną metodą na wnuczka. Schemat jest każdorazowo podobny, do osoby starszej dzwoni nieznany numer, a rozmówca opowiada zmyśloną historię o członku rodziny, który uległ wypadkowi. W ten sposób okradziono wiele osób, a pieniędzy najczęściej nie udaje się odzyskać. Aby nie pozwolić na tego typu sytuacje, warto zastanowić się nad tym jak zablokować numer telefonu. Na całe szczęście istnieją na to określone sposoby. Można tego dokonać na urządzeniu z każdym rodzajem systemu operacyjnego. W Androidzie i iOS-ie wygląda to bardzo podobnie, a najłatwiej jest skorzystać z ustawień telefonu, w których można zablokować numer i w każdej chwili go odblokować. Użytkownik samodzielnie podejmuje decyzję o ewentualnych zmianach w zakresie listy zablokowanych. Jak zablokować numer telefonu innym sposobem? Takie pytanie może padać wówczas, gdy pierwszy sposób okazuje się zbyt skomplikowany. W takiej sytuacji  można dokonać tego z poziomu historii połączeń, wystarczy wybrać konkretny numer i po kliknięciu w odnośnik w postaci trzech kropek wejść w opcję „zablokuj”. W ten sposób uniemożliwia się także wysyłanie wiadomości tekstowych z tego numeru.

Blokowanie numerów telefonu – inne sposoby

Listę nałożonych blokad można w dowolnym czasie edytować, odbywa się to na bardzo podobnej zasadzie. Najczęściej jednak pierwotna blokada pozostaje aktualna przez dłuższy czas, gdyż najczęściej są to osoby naprzykrzające się. Można również pobrać dedykowaną do blokowania aplikację, działają one na każdym systemie, pozwalają na pozbycie się natrętnych osób z życia codziennego. Niektóre z nich mają wbudowane rozpoznawanie spamów. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ taka identyfikacja pozwala oszczędza mnóstwo czasu na poszukiwanie abonenta. Co ciekawe bazy numerów zaliczanych do spamu są na bieżąco aktualizowane, gdy pojawia się połączenie przychodzące, jest ono odrzucane. Ostatnią możliwością blokowania niechcianych numerów jest kontakt z operatorem, który może dokonać blokady na wniosek abonenta. To sposób idealny dla osób starszych, które zyskują pewność włączenia tej usługi. Warto często pomagać babci oraz dziadkowi w załatwianiu takich spraw. W ten sposób chroni się ich dane oraz minimalizuje ryzyko prób wyłudzeń pieniędzy. Przydatne jest także całkowita blokada połączeń z numerów nieznanych i zastrzeżonych, to najlepsze i najbardziej skuteczny sposób na uporczywe próby rozmów z nieznanymi osobami.